” II Spotkanie z Folklorem” w gminie Kozielice

Przypominamy II Spotkanie z Folklorem „ w Gminie Kozielice. W dniach od 30 czerwca do 2 lipca 2017 roku, odbyło się „  W tym roku odwiedziły nas zarówno zespoły folklorystyczne z Polski jak i z zagranicy. Pierwszy dzień, czyli otwarcie Folkloru , odbyło się w miejscowości Tetyń. Wystąpiły tu dwa zespoły z zagranicy, a mianowicie z Czarnogóry „ CRNA GORA”  i ze Słowacji zespół „ POVAZAN „, oraz niezastąpiony Tetyński „ PORANEK „. Cóż to było za widowisko i jaka przyjemność móc oglądać tak piękne i dopracowane występy. Mimo nie sprzyjających warunków atmosferycznych, goście zaszczycili nas obecnością, aby podziwiać występy tak zdolnych, w szczególności młodych ludzi. Oczywiście po zaprezentowaniu swoich umiejętności tanecznych i wokalnych na zespoły czekał przygotowany przez Panią Sołtys i Rade Sołecką Tetynia posiłek oraz upieczone przez zespół Poranek, pyszne ciasta.

     Następnego dnia Folklor zagościł do Łozic, gdzie rozpoczęliśmy  oraz Mielna Pyrzyckiego, w którym zakończyliśmy drugi dzień folkloru. W miejscowości Łozice wystąpiły trzy polskie zespoły : ZPiT BESKID, ZPIT POWIŚLE oraz zespół śpiewaczy JARZĘBINA z Kozielic. Również i tego dnia pogoda nie dopisała, ale frekwencja wręcz przeciwnie. Zespoły świetnie sobie radziły z deszczem, który wcale im nie przeszkadzał. Piękne występy rozweselały uczestnikom tak pochmurny dzień. W Sołectwie Łozice również został przygotowany poczęstunek oraz słodkie ciasta. 1 lipca 2017 roku „ Spotkanie z Folklorem” zawitało również do Mielna Pyrzyckiego, gdzie zaprezentował się nam Zespół Pieśni i Tańca „KĘBŁOWO „ Już na samym wejściu rozpoczęły się przyśpiewki i wspólne tańce z gośćmi, którzy przyszli na Świetlicę. Wystąpił również zespół „ PORANEK „, który świetnie odnalazł się w roli gospodarzy. Jak w pozostałych miejscowościach, w Mielnie Pyrzyckim, także czekał posiłek przygotowany przez Sołtysa i Radę Sołecką. Cały dzień 1 lipca, minął mieszkańcom Gminy Kozielice na ludowo :).

     Zakończenie „ II Spotkania z Folklorem” , odbyło się w Kozielicach. Tutaj gospodarzem był zespół „ JARZĘBINA „, a zaproszone zespoły to „ CRNA GORA” z Czarnogóry oraz „ POVAZAN „ ze Słowacji. W końcu trzeciego , ostatniego dnia pogoda dopisała. Występy rozpoczęli goście z zagranicy. Publiczność klaskała i śpiewała. Wszyscy świetnie się bawili. W końcu przyszedł czas na posiłek przygotowany przez Panią Sołtys i Radę Sołecką oraz na osłodę w postaci ciast upieczonych przez zespół z Kozielic „ Jarzębina „ .Po tak obfitym obiedzie uczestnicy nabrali dużo siły do wspólnych tańców i zabaw z publicznością. W ten sposób zakończył się trzeci dzień „ Spotkania z Folklorem”, który pokazał nam, że muzyka łączy pokolenia.  Każdego dnia na podsumowanie, każdy z zaproszonych zespołów otrzymywał statuetkę z podziękowaniem za udział w „ II Spotkaniu z Folklorem „ w Gminie Kozielice.

 

 

źródło: http://kozielice.naszgok.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *